Jono Stankaus Baidarių nuoma. Tel. 8 611 83924. Adresas: Lietuva, Žemaitija, Akmenės rajonas, Papilė, Kranto g. 6. Baidarių nuoma Žemaitijoje.

Jono Stankaus baidarių nuomaMaršrutai Virvyte

Virvytė išteka iš Biržulio ežero Telšių rajone ir įteka į Ventos upę netoli Viekšnių. Jos ilgis 131 km, nuolydis 0,85m/km. Antros sudėtingumo kategorijos etaloninė upė. Greičiausios tėkmės ir labiausiai slenksčiuota upė.

Virvytė tarsi virvė (nuo žodžio „virvė“ ir upės pavadinimas kilęs) susideda iš daugybės mažų kilpelių. Teks vairuoti vairuoti.

Upės vaga teka dažniausiai per didesnį ar mažesnį miškelį. Tad jei plauksit tyliai, galite pamatyti šernų giminę, zuikį ar kitokį žvėrį, atėjusį atsigerti švaraus upės vandens.

Skersai upės sutiksit nuvirtusių medžių, siaurų ir seklių upės ruožų. Todėl ypač plaukiant karštomis vasaros dienomis, gali tekti lipti iš baidarės ir pasitempti ją, taip įveikiant seklumą. Jei plauksit tokiu metu, kai vandens daug, srovė didelė, „laivelis“ gali ir apvirsti...

Tad bet kokiu metu plauksite – Virvytę prisiminsite.
Gilaus, gūdaus, užmiršto kaimo upeliukas su keliais labai ištaigingais ponų dvarais.
Bėgantis, lekiantis, skubantis smagus upeliukas, kol kelio nepastoja žmogus su betoninėm užtvarom, per kurias nei perplauksi, nei normaliai apeisi...

Smagiausia plaukti baidarėmis Virvyte nuo Janapolės iki tilto per kelią Šiauliai - Palanga, na, dar iki Tryškių. Nuo Tryškių miestelio prasideda elektrinė prie elektrinės... Atstumas didokas – apie 70 km, todėl jį dalinam į atkarpas.

Virvytėje populiariausias maršrutas dviejų dienų su nakvyne kaimo turizmo sodyboje ar savose palapinėse sodybos teritorijoje. Plaukimą pradedame prieš Baltininkų gyvenvietę ir plaukiame iki sodybos (apie 17 km). Kitą dieną 8-15-17 km.

Didžiausias blogis šiame maršrute tai dvi užtvankos. Viena pirmą dieną, kita tuoj pradėjus plaukti antrą dieną. Teks nešti baidares apie tas užtvankas ir plaukti toliau. Bet jei upėje vandens mažai, tai už užtvankos dar mažiau. Tad persikėlus tenka kažkiek ir paeiti upe...

Jei žmonės nori plaukti tik vieną dieną, maršrutą pradedame Kaunatavos apylinkėje, o baigiame prie tilto per kelią Šiauliai – Palanga arba Tryškiuose. Šioje atkarpoje užtvankų nėra (atstumai 10-16-22 km).

Kadangi Virvytė toliau nuo mūsų, kelionė iki upės trunka ilgiau. Transportavimo kaina keliskart didesnė nei plaukiant Venta.