Jono Stankaus Baidarių nuoma. Tel. 8 611 83924. Adresas: Lietuva, Žemaitija, Akmenės rajonas, Papilė, Kranto g. 6. Baidarių nuoma Žemaitijoje.

Jono Stankaus baidarių nuomaMaršrutai Venta

Venta išteka iš Medainio ežerėlio Telšių rajone. Bendras upės ilgis 343 km. Lietuvoje – 161 km. Venspilyje upė įteka į Baltijos jūrą. Ventos vagos vidutinis nuolydis Lietuvos ribose yra 0,85 m/km, o ties Papile siekia 1,0 m/km.

Plaukimo maršrutai Ventos upe gali būti labai įvairūs: 2-7-9-10-11-14-15-16-20-21 km... Plaukdami galit užtrukti ir 1 val., o galite plaukti ir keletą parų. Populiariausias, geriausias atstumas plaukti Venta 1 dieną yra nuo 9 iki 16 km. Kiek laiko kokia grupė užtrunka, plaukdama tokį atstumą, sunku pasakyti (vidutiniškai nuo 3 val. iki 5-6 val.).

MARŠRUTŲ PAVYZDŽIAI

1. Populiariausias. Maršrutas, skirtas pirmą kartą plaukiantiems Ventos upe (9-11-16).

Šis maršrutas patinka keliautojams todėl, kad atstumą galime rinktis plaukdami.

Pradžia – Papartynės malūnas. Plaukiam 9 km iki mūsų baidarių nuomos. Jei pavargote, nebenorite, prastas oras, laiko nėra, pirmai pradžiai pakaks... Tada baidares į krantą ir baigiam, 20 metrų iki Jūsų automobilių. Jei 9 km pralėkė labai greitai, plaukiam per likusią Papilės dalį. Už miestelio nuplaukus 0,5 km, galite baigti kelionę (11 km apie 50 procentų plaukiančiųjų čia ir baigia). Paskambinat, atvažiuojam, parvežam baidares ir žmones prie Jūsų mašinų. Arba plaukiat dar 5 km ir tada skambinat. Jei ir 16 km trasa pasirodys per trumpa, galite plaukti tolyn, upė nesibaigia...

Plaukdami šiuo maršrutu jausit upės tėkmę, bus slenksčiukų, akmenukų... Galėsit aplankyti Rudikių ąžuolą, sustoti Daubiškių bendruomenės įrengtame laisvalaikio slėnyje ar aplankyti Augustaičių vandens malūną. Nuplaukus 8 km, dešinėje pusėje prasideda Papilės miestelis, Juros periodo atodanga, o kairiajame krante mūsų stovyklavietė. Galima sustoti, papietauti, šašlyką išsikepti, tinklinį pažaisti ir plaukti toliau. Iki mūsų baidarių nuomos tik 1 km. Praplauksit Papilės II-ąjį piliakalnį ir pamatysit tolumoje kabantį beždžionių tiltą, o prieš tiltą galima ir baigti kelionę, nes jau 9 km įveikti. Jei norit kelionę tęsti toliau, plaukiat pro beždžionių tiltą, sustojat Jurakalnio apžvalgos bokšte, truputį paplaukus ten, kur kapinės, yra kitas piliakalnis, o dešinėje parkas ir jame 14-ienė liepa. Pralendate pro mašinų tiltą. Galima aplankyti bažnyčią, S.Daukanto muziejų. Išplaukiat iš Papilės ir už 500 m galite pabaigti kelionę, bet galite plaukti ramesne upės vaga toliau. Plaukiant šiuo maršrutu nėra jokių užtvankų, ištekančių ar įtekančių upelių. Nepasiklysit.

Jei norite išbandyti šį daugelio pamėgtą maršrutą, atvažiuokite iki mūsų sodybos Papilėje. Joje saugiai ir nemokamai paliksite mašinas. Mes Jus pavešime iki starto, o jei reikės, parvešim pabaigus kelionę.

2. Pirmą kartą plaukiantiems (2-7-14-16 km).

Startuojam nuo mūsų baidarių nuomos Papilėje, prie beždžionių tilto, kur atvykstate ir paliekate automobilius. O kurioje vietoje pabaigsite, priklausys nuo Jūsų. Iš bet kurios pažymėtos vietos galime parvežti į savo kiemą, kur stovi Jūsų automobiliai (2-7-14-16 km). Dažniausiai žmonės plaukia nuo Papilės iki Ventos 14 km (vidutinė trukmė 5 val.).

Upė rami, kažkur nuplaukti, kad pasiklystumėte, neįmanoma. Lankytinų vietų daugiausia Papilėje, šalia upės: Jurakalnio apžvalgos bokštas,14-ienė liepa, piliakalnis, bažnyčia, S.Daukanto muziejus...

3. Su nakvyne mūsų stovyklavietėje.

Dažniausiai tai būna 15 km (vidutiniškai 5-6 val.) nuo Rekčių piliakalnio, kur prasideda Ventos regioninis parkas. Dar galimi variantai 20-24-30 km, bet vasaros sezono metu mažai kas juos renkasi. Mūsų patarimas – plaukti 15 km, bus tas pats (geriau nuo stalo nueiti šiek tiek neprivalgius, negu persivalgius).

Plaukiant šiuo maršrutu planas toks. Jūs paliekate automobilius stovyklavietėje. Mes atvažiuojame, paimame žmones ir nuvežame į maršruto pradžią aukštyn upe. Tad Jums reikės parplaukti pasroviui į stovyklavietę, kur palikote savo mašinas. Plaukiant šiuo maršrutu, kelią pastos Papartynės užtvanka. Toje vietoje reikia priplaukti prie kairiojo kranto ir atsinešti baidares už elektrinės pastato (vilkti baidares griežtai draudžiama). Pasiekę užtvanką būsit nuplaukę 7 km, iki stovyklavietės liks 8 km. Tinkamas laikas ir vieta pietums. Kitoje upės pusėje, priešais elektrinę, yra Juros periodo atodanga. Iki užtvankos vanduo ramus, o persikėlus laukia aktyvesnis plaukimas. Galėsite pamatyti Rudikių ąžuolą, sustoti Daubiškių pramogų slėnyje ar Augustaičių malūne. Nuo Augustaičių malūno iki stovyklavietės lieka apie 1,5 km.

Jei norite plaukti dvi dienas, prašome. Siūloma – kitą dieną nuo stovyklavietės žemyn (1-3-8-15 km).

Intakų ar ištakų nėra, nepasiklysite.

Tai arčiausiai mūsų esantys populiariausi maršrutai. Venta galime pradėti plaukti nuo Romučių, Šilėnų, Kuršėnų, Varputėnų ar dar nuo aukščiau. O pabaigti kelionę Palnosuose, Viekšniuose, Krakiuose, Mažeikiuose ar Latvijoje...

Norintiems daugiau komforto, kviečiame apsistoti kaimo turizmo sodyboje, Papilėje (www. kaimo-sodyba.lt). Tokiu atveju plaukti Jums patartume nuo Papartynės malūno iki sodybos (atstumas apie 8 km, trukmė apie 2-3 val.). Galite toje vietoje ir pabaigti žygį arba pasistiprinę irkluoti toliau 1-2-3-8 km. Parvešime.

Sodyba populiari, rezervuotis reikėtų iš anksčiau.

Galima nakvynė nameliuose kavinėje „Viliošiai“. Automobilius paliekate kavinės teritorijoje. Mes atvažiuojame, paimame žmones ir nuvežame į starto vietą. Dažniausiai tai yra Papilė. Plaukiate iki Ventos 14-16 km (įmanomi ir kitokie maršrutai). Baigus plaukimą atvykstame ir nuvežame iki kavinės „Viliošiai“.